فرماندار شهرستان زبرخان
سید یحیی سلیمانی
فرماندار شهرستان زبرخان

           
۱۳۹۹/۱۲/۱۰

مشکل ۱۱ واحد تولیدی خراسان رضوی برطرف شد

مشکل ۱۱ واحد تولیدی خراسان رضوی با حضور استاندار در نشست روز یکشنبه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برطرف و راهکارهای لازم برای حل آنها اتخاذ شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در نشست امروز این کارگروه در محل استانداری اظهار کرد: مشکلات این واحدها در خصوص تامین زمین، برق، آب و گاز؛ تقسیط بدهی به شرکت‌های خدماتی و تمدید کارت بازرگانی بوده که تصمیمات لازم برای رفع مشکل آنها گرفته و دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای آنها شدند.
محمدصادق معتمدیان افزود: ماهیت کاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کاهش بوروکراسی اداری برای حل مشکلات بخش تولید است.
وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری که برای ایجاد تولید و اشتغال هزینه هنگفتی کرده است، نباید به دلیل مشکلات زیرساختی یا بدهی بانکی و عدم تامین نیازهای خود فعالیتش را تعطیل کند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به مشکل تامین برق در برخی شهرک‌های صنعتی استان، خواستار پیگیری دستگاه‌های اجرایی به منظور تامین اعتبار و ایجاد یا تقویت پست‌های برق برای تامین نیاز کامل واحدهای تولیدی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: تقریبا اغلب شهرک‌های صنعتی در استان در تامین برق مشکل دارند و ایجاد پست برق در ۱۰ شهرک صنعتی استان از اولویت لازم برخوردار است.
رضا شجاعی افزود: در صورتی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی از محل بودجه استانی یک سوم اعتبار لازم برای ایجاد پست‌های برق را تامین کند، شرکت شهرک‌های صنعتی استان باقی اعتبار مورد نیاز را اختصاص خواهد داد.
مهدی علومی، معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان نیز در این نشست گفت: بودجه استانی کمی برای ایجاد پست برق در شهرک‌های صنعتی اختصاص می‌یابد اما طبق قانون بخشی از هزینه این پست باید از محل بودجه استانی تامین شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از سال ۱۳۹۴ تا پایان ۱۱ ماهه امسال ۱۴ دستگاه اجرایی مشکلات واحدهای تولیدی را در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی کردند که سهم سازمان تامین اجتماعی از حل مشکلات این واحدها ۲۶.۶ درصد، بانک‌ها ۲۵.۶ درصد، امور مالیاتی ۲۲.۳ درصد، استانداری ۴.۴ درصد و باقی دستگاه‌های از جمله شرکت‌های خدماتی کمتر از سه درصد بوده است.
محمدرضا مس فروش افزود: طی یک هفته اخیر و در فاصله بین آخرین نشست کارگروه ستاد تسهیل با نشست امروز، هفت پرونده مربوط به دو گروه انرژی و تامین اجتماعی توسط گروه‌های ذیل این ستاد بررسی شده که ۶ مورد در خصوص انرژی و یک مورد در خصوص تامین اجتماعی بوده و برای تصمیم گیری نهایی به نشست امروز ارجاع شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان